Älvsbyns gymnasium logotyp (logga)

Gymnasiets personal

Namn… arbetar med…/är lärare i… Mejl, telefon…

Andersson, Ingela – svenska, engelska, ingela.andersson@edu.alvsbyn.se, 0929-173 25

Bergkvist, Ulla – studie- och yrkesvägledare, ulla.bergkvist@edu.alvsbyn.se, 0929-173 01, 072-716 01 84

Berglund, Lars – elämnen, lars.berglund@edu.alvsbyn.se, 070-667 66 21

Björkman, Gunilla – vårdämnen, gunilla.bjorkman@alvsbyn.se, 0929-173 34

Blom, Carin – religion, svenska, carin.blom@edu.alvsbyn.se, 0929-173 22

Brommels, Jan – It-tekniker, jan.brommels@alvsbyn.se, 0929-173 05

Carlsson, Git – svenska, svenska som andraspråk, engelska, git.carlsson@edu.alvsbyn.se, 0929-173 19

Edinsdotter, Nadja – svenska, engelska, IM, nadja.edinsdotter@alvsbyn.se, 0929-173 48

Engström, Nadja – ryska och matematik, nadja.engstrom@edu.alvsbyn.se, 0929-173 30

Eriksson, Christian – byggämnen, christian.eriksson@edu.alvsbyn.se, 070-550 39 15

Grankvist, Inger – rektor och gymnasiechef, inger.grankvist@edu.alvsbyn.se, 0929-173 00

Grimm, Sarah – medieämnen, svenska, svenska som andraspråk, sarah.grimm@edu.alvsbyn.se, 0929-173 21

Hallor, Anton – längdskidor, anton.hallor@alvsbyn.se, 070-631 15 49

Hamberg, Linda – skolsköterska, linda.hamberg@alvsbyn.se, 0929-173 13

Hedman, Lena – matematik, fysik, lena.hedman2@edu.alvsbyn.se, 0929-173 10

Häggström, Anton – lärlingskoordinator, byggämnen, anton.haggstrom@edu.alvsbyn.se, 070-600 75 41

Lennahl, Carin – matematik, kemi, carin.lennahl@edu.alvsbyn.se, 0929-173 11

Lindberg, Marika – idrott, engelska, marika.lindberg@edu.alvsbyn.se, 0929-173 44

Lindmark, Anneli – skolassistent, anneli.lindmark@edu.alvsbyn.se, 0929-173 02

Lundberg, Maud – samhällskunskap, sociologi, svenska, svenska som andraspråk, maud.lundberg@edu.alvsbyn.se, 0929-173 45

Lundberg, Stefan – It-tekniker, stefan.lundberg@alvsbyn.se, 0929-172 48

Lundgren, Robert – byggämnen, robert.lundgren@edu.alvsbyn.se, 070-399 91 39

Lundström, Ida – engelska, svenska, svenska som andra språk, ida.lundstrom@edu.alvsbyn.se, 0929-173 20

Mattsson, Petra – kurator, petra.mattsson@alvsbyn.se, 070-67267 56

Molander, Katarina – franska, katarina.molander@edu.alvsbyn.se, 0929-174 65

Nilsson, Rickard – biologi, matematik, naturkunskap, rickard.nilsson@alvsbyn.se, 0929-173 40

Nord, Katarina Aldrin – samhällskunskap, historia, geografi, katarina.nord@edu.alvsbyn.se, 0929-173 23

Norén, Sture – tränare orientering, orientering/skidorientering, sture.noren2@alvsbyn.se, 070-372 20 75

Nyberg, Anna – biologi, matematik, anna.nyberg@edu.alvsbyn.se, 0929-17312

Pettersson Lindmark, Lars – historia, samhällskunskap, lars.pettersson@edu.alvsbyn.se, 0929-173 18

Sepänmaa Sparv, Sofia, längdskidor, sofia.sepanmaa2@alvsbyn.se, 070-370 12 60

Sköld, Anna – svenska, engelska, anna.skold@edu.alvsbyn.se, 0929-173 06

Sola, Admir – ekonomiämnen, admir.sola@alvsbyn.se, 0929-173 32

Ullberg, Gunnar – musik, gunnar.ullberg@edu.alvsbyn.se, 0929-170 77

Widén, Johan – elämnen, johan.widen@alvsbyn.se, 070-600 92 58

Ögren, Fredric – naturkunskap, matematik, fredric.ohgren@edu.alvsbyn.se, 0929-173 53

Ölund, Elisabet – specialpedagog, elisabet.olund@edu.alvsbyn.se, 072-201 63 80

Senast uppdaterad 2022-03-25

Väderprognos från:

yr.no, levererat av Meteorologisk institutt och NRK.

CHANGE LANGUAGE DISCLAIMER

You can use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Please select your preferred language in the list below. You can close this dialog box by clicking the ”x” in the upper right corner.