Älvsbyns gymnasium logotyp (logga)

Gymnasiets personal

Namn… arbetar med…/är lärare i… Mejl, telefon…

Bergkvist, Ulla – studie- och yrkesvägledare, ulla.bergkvist@edu.alvsbyn.se, 0929-173 01, 072-716 01 84

Berglund, Lars – elämnen, lars.berglund@edu.alvsbyn.se, 070-667 66 21

Blom, Carin – religion, svenska, carin.blom@edu.alvsbyn.se, 0929-173 31

Brommels, Jan – IT-tekniker, jan.brommels@alvsbyn.se, 0929-173 05

Bäcklund, Christina – skolsköterska, christina.backlund@edu.alvsbyn.se, 0929-173 13

Carlsson, Git – svenska, svenska som andraspråk, engelska, git.carlsson@edu.alvsbyn.se, 0929-173 19

Elevtelefon utanför skolexpen – Elevtelefon 0929-173 03

Engström, Nadja – ryska och matematik, nadja.engstrom@edu.alvsbyn.se, 0929-173 30

Eriksson, Christian- byggämnen, christian.eriksson@edu.alvsbyn.se, 070-550 39 15

Flygare-Baas, Malin – vårdämnen, malin.flygare-baas@edu.alvsbyn.se, 0929-173 32

Grankvist, Inger – rektor och gymnasiechef, inger.grankvist@edu.alvsbyn.se, 0929-173 00

Grimm, Sarah – medieämnen, svenska, svenska som andraspråk, sarah.grimm@edu.alvsbyn.se, 0929-173 18

Hallor, Anton – längdskidor, anton.hallor@alvsbyn.se, 070-631 15 49

Hedman, Lena – matematik, fysik, lena.hedman2@edu.alvsbyn.se, 0929-173 10

Holmström, Lena – religion, psykologi, lena.holmstrom@edu.alvsbyn.se, 0929-173 23

Häggström, Anton – lärlingskoordinator, byggämnen, anton.haggstrom@edu.alvsbyn.se, 070-600 75 41

Ivanova, Krasimira – systemförvaltare, krasimira.ivanova@edu.alvsbyn.se, 0929-173 40

Kurator – Kurator 0929-172 57

Lennahl, Carin – matematik, kemi, carin.lennahl@edu.alvsbyn.se, 0929-173 11

Lindberg, Marika – idrott, engelska, marika.lindberg@edu.alvsbyn.se, 0929-173 22

Lindmark, Anneli – skolassistent, anneli.lindmark@edu.alvsbyn.se, 0929-173 02

Lundberg, Jan – elämnen, jan.lundberg@edu.alvsbyn.se, 0929-170 00

Lundberg, Maud – samhällskunskap, sociologi, svenska, svenska som andraspråk, maud.lundberg@edu.alvsbyn.se, 0929-173 45

Lundberg, Stefan – IT-tekniker, stefan.lundberg@alvsbyn.se, 0929-172 48

Lundgren, Robert – byggämnen, robert.lundgren@edu.alvsbyn.se, 070-399 91 39

Lundström, Ida – engelska, svenska, svenska som andra språk, ida.lundstrom@edu.alvsbyn.se, 0929-173 20

Molander, Katarina – franska, katarina.molander@edu.alvsbyn.se, 0929-174 65

Nilsson, Rickard – biologi, matematik, naturkunskap, rickard.nilsson@alvsbyn.se, 0929-173 12

Nord, Katarina Aldrin – samhällskunskap, historia, geografi, katarina.nord@edu.alvsbyn.se, 0929-173 09

Norén, Sture – tränare orientering, orientering/skidorientering, sture.noren2@alvsbyn.se, 070-372 20 75

Pettersson, Lars – historia, samhällskunskap, lars.pettersson@edu.alvsbyn.se, 0929-173 25

Renberg, Jenny – spanska, jenny.renberg@edu.alvsbyn.se, 0929-173 33, 070-733 34 85

Sepänmaa Sparv, Sofia, längdskidor, sofia.sepanmaa2@alvsbyn.se, 070-370 12 60

Sidemark, Sonja – specialpedagog, sonja.sidemark@edu.alvsbyn.se, 0929-173 21

Sola, Admir – ekonomiämnen, admir.sola@alvsbyn.se, 0929-173 32

Thysell, Maria – skolbibliotekarie, maria.thysell@alvsbyn.se, 0929-173 14

Ullberg, Gunnar – musik, gunnar.ullberg@edu.alvsbyn.se, 0929-170 77

Vikberg, David –  matematik, fysik, david.vikberg@edu.alvsbyn.se, 0929-173 08

Widén, Johan – elämnen, johan.widen@alvsbyn.se, 070-600 92 58

Ögren, Fredric – naturkunskap, matematik, fredric.ohgren@edu.alvsbyn.se, 0929-173 53

Ölund, Elisabet – specialpedagog, elisabet.olund@edu.alvsbyn.se, 072-201 63 80

Senast uppdaterad 2020-09-15

Väderprognos från:

yr.no, levererat av Meteorologisk institutt och NRK.

CHANGE LANGUAGE DISCLAIMER

You can use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Please select your preferred language in the list below. You can close this dialog box by clicking the ”x” in the upper right corner.