Politiska partier

Alla politiska partier har utsett en gruppledare, som leder partiarbetet i kommunfullmäktige.

Socialdemokraterna
Stefan Hortlund, Smedjevägen 6, 942 92 Älvsbyn
E-post: Stefan.Hortlund@politik.alvsbyn.se

Centerpartiet
Berit Hardselius, Nybyn 23, 942 92 Älvsbyn
E-post: berit.hardselius@politik.alvsbyn.se

Sverigedemokraterna
Sören Nilsson, Finnäs 9, 942 92 Älvsbyn
E-post: Soren.Nilsson@politik.alvsbyn.se

Vänsterpartiet
Birger Wallgren, Storgatan 39 C, 942 31 Älvsbyn
E-post: birger.wallgren@politik.alvsbyn.se

Liberalerna
Inger Lundberg, Turistgatan 38, 942 34 Älvsbyn
E-post: Inger.Lundberg@politik.alvsbyn.se

Kristdemokraterna
Robert Andersson, Åsgatan 30, 942 95 Vidsel
E-post: Robert.Andersson@politik.alvsbyn.se

Norrbottens Sjukvårdsparti
Jörgen Afvander, Lönngatan 12. 942 32 Älvsbyn
E-post: jorgen.afvander@politik.alvsbyn.se

 

Senast uppdaterad 2017-03-07

Väderprognos från:

yr.no, levererat av Meteorologisk institutt och NRK.

CHANGE LANGUAGE DISCLAIMER

You can use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Please select your preferred language in the list below. You can close this dialog box by clicking the ”x” in the upper right corner.